טיפול זוגי

טיפול זוגי הינו תהליך המאפשר לך להיעזר במגוון בעיות, שאלות, לבטים וצרכים העולים מתוך הזוגיות ומתוך היחסים. מניסיוני, טיפול בזוגיות אחת, אינו דומה לטיפול בזוגיות אחרת, כך שיש לך מקום להגיע ולהתלבט בכל דבר. גם אם החשש הגדול ביותר שהטיפול יוביל בסופו של דבר לפרידה, לעולם, כמו בכל מערכת יחסים, כשנכנסים לטיפול אין לדעת לאן הוא יוביל.

מערכת היחסים בטיפול מושתת על תחילת ההכרות ביניכם, בהמשך על היחסים שיצרתם ומידת ההכרות והשיתוף שכל אחד מבני הזוג מוכן ויכול לשתף.

מניסיון חיי האישיים ומעולמם של המטופלים שלי, למדתי להעריך את חשיבותו של כל רגע ורגע בחיי. להבין שקיים פוטנציאל למשמעות עמוקה לרגע קטן לכאורה. חלק מהרגעים הינם אכן קטנים וחסרי משמעות. אולם, לעיתים אמירה אגבית ללא מחשבה תחילה לבן/בת הזוג, יכולה להתחיל מהלך מתגלגל המשפיע על הזוגיות לאורך שנים.

מהניסיון הרב שצברתי, אני יכול לסמן כמה מוקדים עיקריים סביבם זוגות מגיעים לטיפול: משבר אמון ובגידה, לבטים אם להישאר בזוגיות או להיפרד, שיעמום בזוגיות ורצון לשנות את הקיים, אכזבה מבן/בת הזוג ורצון לשפר את היחסים, בעיות ביחסי המין, נשארים ביחסים הרסניים בגלל הילדים ורוצים להתלבט אם להישאר ביחד, כיצד להתגרש מבלי לפגוע בילדים ועוד.

אני מנסה כמטפל, לתת לך ולבן/בת הזוג שלך אפשרות להסביר את עצמך במקום בטוח עד כמה שאפשר. אני לרוב עושה עבודה אישית עם אחד מבני הזוג בנוכחות בן/בת הזוג. כך, בן/בת הזוג יכולים להכיר באופן אחר את השותף/ה לחיים וללמוד מהו העולם הפנימי של השותף/ה ומדוע היחסים מגיעים, למשל למבוי סתום ולחוסר הקשבה.

אתגר נוסף המשותף לרוב הזוגות, הוא התחושה שאני לא מובן, תמיד אני נמצא על דוכן הנאשמים ועוד. בטיפול אני מנסה לעזור לך ולבן/בת הזוג להיות מובן ולעבוד ביחד קשה, עד שתצא בתחושה שהנך מובן.

מניסיוני, נדרש אומץ להיפתח ולשתף בנושאים שהפכו להיות טאבו ואתם לא מעיזים להעלות אותם. או, לעבור בבית ולהתעלם מהפיל בחנות החרסינה שמסתובב ביניכם. כשאחד מבני הזוג מצליח לקחת אחריות ו”להוציא את הפיל מהארון”, ניתן סוף סוף להתחיל ולעבוד על הבעיה ולבסוף גם לראות למה היא גורמת ומה אתם רוצים לעשות איתה.

מאמרים אחרונים בתחום טיפול זוגי

גלילה למעלה