טיפול במשבר גירושין

אני מניח שלבטים סביב גירושים התעוררו בך במצבים שונים לאורך הדרך. יכול להיות שברגע זה, עוברת בראשך המחשבה, אם טיפול זוגי לפני גירושין יוכל לעזור? מניסיוני, משבר גירושין הוא אחד המשברים הקשים והמסובכים יותר שיהיה עליך להתמודד איתם. פרידה מהזוגיות והפרדת המשפחה, מעלה לבטים סביב השפעות פסיכולוגיות של הגירושין על הילדים. בנוסף, יש לשער שהמחשבות לוקחות אותך ללבטים, מה המשמעות עבורם להיות במסגרות החינוכיות ילדים להורים גרושים.

הטיפול סביב משבר גירושין, יכול להיות המשך של טיפול זוגי, בו התקבלה החלטה להתגרש כשעיקר המאמץ הוא לשמור על הילדים בגירושין. הטיפול הזוגי מושקע כולו, במחשבה על עתיד הילדים, כשטובתם היא המצפן ההורי. טיפול אישי יכול לעזור לך להתלבט בשאלות סביב עצמך, סביב הילדים וסביב ההתמודדות עם השינוי הכלכלי הצפוי.

טיפול נותן לך מענה גם כטיפול זוגי, לאחר הפרידה, להתמקד בטובת הילדים ובחלוקת המשאבים, כך שיתאפשר לך להגיע לתהליך גישור קצר ולהתגרש. כך יתאפשר לך לחסוך משאבים כלכליים רבים, שיוקדשו לילדים. בין השאר, אני מציע תיאום הורי. זהו מודל טיפולי להורים גרושים הנמצאים ביחסים של קונפליקט גבוה שלא מאפשר להם לשתף פעולה סביב הצרכים הרגשיים של הילדים.

מאמרים אחרונים בתחום משבר גירושין

גלילה למעלה