זוגיות במשבר ורצון לשפר את היחסים

מכירים את התחושה שהרמתם ידיים, שאין יותר כוחות לבקש, להתאמץ ולצפות. אתם מסתובבים בבית ומחוצה לו בתחושה שאין חשק התעמת ולהתאמץ.

מצד שני, יש אהבה, הכרות ארוכה, הבנה, משיכה וילדים משותפים. אולי נמאס ליזום ולהרגיש לבד. אתם בספק אם יש סיכון שבן/בת הזוג יסכימו להגיע לטיפול כי הבעיה היא רק “שלכם” ואצלם “הכל טוב”? בטיפול זו הזדמנות להפשיל את השרוולים ולהתחיל לעבוד.

לשבת ביחד על הספה ולהעלות את מה שאתם מרגישים. גם את הרצון לשמור על הזוגיות, אבל ממקום אחר ממקום שהחליט לעשות שינוי, להתאים את היחסים למי שהפכתם להיות עם השנים. להעיז ולפתוח בעיות שנסחבות חודשים ושנים, שנזנחו וטואטאו מתחת לשטיח.

אין צורך לאיים ואין צורך לפחד להזמין את בן/בת הזוג לטיפול. עצם הבקשה, היא אמירה ברורה שהם חשובים, מוערכים ובעלי משמעות. כנראה, לא מצאתם את הדרך, או איבדתם אותה עם הזמן לשים את הזוגיות בסדר עדיפות מרכזי ולהעביר לבן/בת הזוג שעכשיו אתם משמעותיים והזוגיות משמעותית.

מותר ורצוי לשתף שהמשך היחסים, ללא עבודה עליהם מאיימים, מפחידים מכך שאולי יובילו לפרידה. זו אמירה המביעה כוחות פנימיים ויכולות להתבונן על המציאות, להגיד שהיא אינה טובה ולשנות אותה ואת היחסים.

גלילה למעלה